כל מה שכדאי לדעת על שוקולד גורמה

השוקולד שאנו  מכירים היום עשוי מזרעי עץ הקקאו שהותססו, נקלו, נטחנו ועורבבו עם חומצת שומן לכדי חמאת קקאו. בתוספת מרכיבים נוספים, ובעיקר סוכר, הוא הפך לממתק המענג שכולם אוהבים. שוקולד גורמה מוגדר כשוקולד שבו אחוזי הקקאו גבוהים.

השוקולד הטוב ביותר נחשב לזה העשוי מפולי קריולו, הזן הנדיר והיקר ביותר של עץ הקקאו מתוך שלושת הזנים הקיימים, המשמש כ- 10% מתעשיית הקקאו בעולם. מומחי השוקולד של חברת גודיס, המתמחה בייבוא ושיווק של שוקולד איכותי תוצרת חוץ, מספרים לנו הכל על שוקולד הגורמה.

שוקולד גורמה של פעם

מקור המילה שוקולד, המשותפת כמעט לכל השפות בעולם, הוא בשפה האצטקית העתיקה. בני המאיה, שגילו את השוקולד, והעם האצטקי כינו "שוקולטל" את משקה האלים אותו הכינו מהפולים.

במאה ה-17 הובא הקקאו לאירופה, ובמשך שנים רבות נחשב השוקו למשקה למלכים ועשירים בלבד. רק בסוף המאה ה-19 החלו לייצר את חפיסות השוקולד "המסחרי" הראשונות. מצד אחד, זה הפך את השוקולד לנגיש וזמין לכולם, ומצד שני הוריד את איכותו, באופן טבעי. שוקולד גורמה אמיתי נשאר מוצר יקר יותר ואיכותי הרבה יותר, גם היום.

  שוקולד גורמה

 

ניפוץ מיתוסים

שוקולד איכותי טוב לבריאות, כל עוד מקפידים על צריכה מתאימה ולא מגזימים. שוקולד איכותי, בעל אחוזי קקאו גבוהים אינו משמין בהכרח ויש לו יתרונות רבים, כמו שיפור מצב הרוח על ידי הפרשת סרטונין שהשוקולד גורם לה.

בנוסף, צריכת שוקולד איכותי יכולה לסייע באיזון רמות הדופאמין בגוף, ויכולה להוות תרופה לשיעול שכן הוא מכיל תאוברומין, חומר יעיל ביותר נגד שיעול. בנוסף מכיל הקקאו נוגדי חמצון רבים ומסייע לזרימת הדם ולשמירה על בריאות הלב.

אז מה עושים עם שוקולד גורמה?

אוכלים, כמובן! ונהנים מכל רגע. רק צריך להיזהר לא להתמכר. חברת גודיס מתמחה, כאמור, בייבוא ושיווק מוצרי שוקולד איכותיים. החברה מספקת מארזי שוקולד מהודרים, בהתאמה לכל אירוע ולכל תקציב : מתנות לועדי עובדים, משלוח מתנה ליולדת, מארזי מתנות, מתנות לאירועים מיוחדים, מארזים בהתאמה אישית ועוד.

ההמלצה שלנו היא להשקיע פחות בכמות השוקולד ויותר באיכותו, ולהקפיד על אריזה מושקעת. כך, מקבלי המארז לא רק יתפעלו אלא גם יוכלו באמת להינות מהטעם ומהאיכות הטמונה במוצרי שוקולד גורמה אמיתי.

גודיס -


סלסת שי ענקית מבית גודיס

הרשמה לניוזלטר